З метою збереження та популяризації народної інструментальної музики, з ініціативи талановитого музиканта, викладача Канівського училища культури, Шевченка Петра Миколайовича, в 1993 році був створений ансамбль народної музики «Здоровенькі були!»
Його першими учасниками стають студенти, а потім і викладачі училища.
Вираз «Здоровенькі були!» – це традиційна форма вітання українців, побажання людині здоров’я тілесного і духовного. Тому колектив обирає таку назву, і несе до глядача свою життєдайну творчість.
Швидко ансамбль набуває популярності і стає учасником міських, районних та обласних культурно-масових заходів, за що неодноразово нагороджується подяками, почесними грамотами, дипломами різних ступенів. Нагороди відзначають високий рівень майстерності колективу, самобутність репертуару. В перші роки незалежності України відбулася поїздка ансамблю з концертами до Білорусі.
В 1997 році колектив стає переможцем обласного фольклорного огляду
«З глибин народних».
В 1998 ансамбль приймає участь в XVI обласному фольклорно-етнографічному фестивалі і нагороджується грамотою Черкаської облдерж адміністрації. В тому ж році ансамбль стає фіналістом Всеукраїнського фестивалю «Перлини сезону» в м. Києві.
В 1999 році ансамбль разом з танцювальним колективом «Канівчанка» бере участь в святкуванні днів культури України в Франції та отримує запрошення на міжнародний фольклорний фестиваль «Bray-Dunes 2000». Повернувшись, колектив активно концертує на різних мистецьких майданчиках.
В 2003 році ансамбль бере участь в фольклорному фестивалі на півночі Франції, виступаючи з концертами.
В 2004 ансамбль бере участь в міжнародному фолькорному фестивалі в Естонії.
В 2005 році колегією управління культури Черкаської обласної державної адміністрації ансамблю «Здоровенькі були!» присвоєно звання «народний аматорський колектив».
В 2007 році відбулась поїздка до Франції з нагоди 10-річного ювілею французсько-української асоціації «Канів – Ламберсар». Також ансамбль регулярно бере участь у звітах художньої самодіяльності району та міста, в Черкасах та Києві.
В 2008 році ансамбль «Здоровенькі були» відзначив своє 15-річчя сольним концертом для жителів міста.
В 2009 році ансамбль бере участь в концерті присвяченому 55-річчю утворення Черкаської області (м.Черкаси), у всеукраїнському фестивалі «Кобзареві джерела» (м.Канів), записується на радіо (м.Черкаси). Виступає в заключному концерті обласного свята «Грай музико» (м.Ватутіно).
2010 рік. м.Черкаси – концерт до дня працівника культури. Участь в сільськргосподарській ярмарці м.Черкаси. МБК /м.Канів/ концертний виступ на семінарі директорів закладів культури. Відкритий майданчик /м.Черкаси/ – виступ для жителів міста до Нового року.
2011 рік. Концерт присвячений 88-річчю Канівського району. Участь в фестивалі „Рось шукає таланти”, м. Чигирин – концерт до Дня Конституції, м.Черкаси концерт до Нового року. Участь ансамблю «Здоровенькі були» в обласному фольклорному святі «Ой на Івана та і на Купала» за що нагороджено грамотою від начальника управління культури облдержадміністрації В. В. Марштупи.
2012 рік. Різдвяні колядки (м. Черкаси). Концерт для міжнародних дипломатів на Тарасовій горі (м.Канів). Семінар клубних працівників КУКІМ. Благодійний концерт РБК.
2013 рік. Всеукраїнська конференція про життя Ядловського .За участь у обласному фольклорному святі. «Ой, ти трійце зеленая» ансамбль «Здоровенькі були» відзначено подякою.
РБК – передача естафети від Корсуньського району, м.Драбів – святковий концерт в МБК, виступ перед учасниками зустрічі СБУ – ЦРУ /м.Канів/, зустріч французської делегації. Поїздка до Франції. Концертні виступи (8) у різних містах північного регіону.
Звіт Канівського району м.Черкаси.
2014 рік. Канів. Концерт до 200-річчя Т.Г.Шевченка.
м. Драбів – перемога в обласному конкурсі серед ансамблів народної музики (І місце). Києво-печерська лавра – відкриття пам’ятного знака Т.Г.Шевченку… Ювілейний звіт РБК.
2015 рік. Фестиваль теле-радіо програм «Кобзар єднає». Виступ у військовому госпіталі м.Черкаси. Фольклорний фестиваль м.Черкаси парк
30- річчя перемоги. Всеукраїнська конференція козацтва.. Концерт для польської делегації.
2016 рік. Шевченківський концерт. Концерт для французської делегації. Виступ на ІІ фестивалі теле-радіо програм «Кобзар єднає». ІІ обласний фестиваль – конкурс троїстих музик та ансамблів народної музики (головний приз). Участь у міжнародному фестивалі «Зустріч з фольклором» (Польща).
Участь в телепрограмі «Мистецька палітра» Черкаської обласної телекомпанії. Нагороджені дипломом лауреата Всеукраїнського Міжрегіонального фестивалю патріотичної та козацької творчості імені Миколи Моцика. Для воїнів АТО та ветеранів війни проводяться благодійні концерти в КЗ «Черкаський обласний госпіталь для інвалідів війни» Черкаської обласної ради. Творчим здобуткам колективу була присвячена телепрограма «Мистецька палітра» Черкаської обласної телекомпанії.
2017р.– участь в обласному святі «Родинні скарби Черкащини», участь у ХVIII міжнародному фольклорному фестивалі (м.Хелмно Польща). Працює шість концертів у різних містах Куявсько – Поморського воєводства. Колектив має численні публікації в місцевій, обласній, Всеукраїнській та міжнародній пресі, робить великий внесок у розвиток інструментального жанру та збереження і примноження української національної культури, відродження кращих зразків інструментальної та пісенної народної творчості, демонструє високий рівень виконавської майстерності. У своїй творчій діяльності він вдало підбирає та збагачує свій репертуар, поповнюючи його кращими історичними, народними, фольклорними, патріотичними та сучасними творами, популяризує українську музику та пісню на регіональному та міжнародному рівнях. У листопаді ансамбль “Здоровенькі були!” у співдружності з ансамблем народного танцю “Канівчанка” відпрацював сім концертів у різних містах Франції (Ліль, Ламберсарт та інші). Таким чином ансамбль долучається до відродження та розбудови української національної культури, до глибинних традицій українського народу, його неповторності та самобутності, сприяє самоутвердженню України та позитивному іміджу нашої держави у світі.